Jdi na obsah Jdi na menu
 


XX. krajské kolo Celostátní přehlídky DPS

23. 4. 2010

 

Tak to bylo v sobotu 17. dubna 2010…
Do Mladé Boleslavi, kde se akce konala, jsme vyrazili již dopoledne autobusem. Kromě Slůňat s námi vyrazily i Jessica, Kačka a Sylva, které hrály na nástroje, paní učitelka Misíková a Turecká a také klavírista Mirek a flétnistka Jana. A pan řidič, samozřejmě…
Trochu nejistoty a obav z následujícího vystoupení nám sice sedělo v žaludku, ale na cestu jsme se těšili. Náš sbor byl také vybrán, aby o pauze pobavil ostatní soutěžící nějakou písničkou. A tak jsme v plné parádě naběhli na pódium a předvedli, jak by to vypadalo, kdybychom se odstěhovali z města třeba do džungle. Písnička „Přestalo mě bavit už“ měla rozhodně úspěch.
Pak už jsme se museli převléknout a vyzkoušet si sál. Poctivě jsme trénovali, jak nejlépe s úsměvem a jiskrou nastoupit na pódium, a tak nikdo nezakopl a vše probíhalo hladce. A pak už soutěž. Seděli jsme v sále a poslouchali ostatní sbory, dokud nepřišel náš okamžik.
Zpívali jsme poctivě. Někdo sice měl takovou trému, že se ani neusmál (což je škoda – každý úsměv pak chybí), ale lidi jsem pobavili. A to je nejdůležitější. Ono je vlastně jedno, jestli se sem tam nějaká notička trochu pomuchlá a nepodaří, ale když se povede potěšit posluchače, úkol jsem splnili. Kdo zpívá, rozdává radost. A úplně falešný Budulínek rozesmál dokonce i přísnou porotou.
A výsledek? Přeci ZLATO. Juchú, juchú juchú – teď už je to v suchu!!! Děkuju všem.

 

Obrazek